Witaj! Nazywam się Piotr Mart. Jestem mężem Ani i autorem poradników dla kobiet, w tym jeden z najbardziej znanych “Mężczyzna od A do Z”. 

Jeśli Ty w to też nie wierzysz, że ta marka i te produkty zadziałają na Twoje włosy, powstrzymają łysienie, wypadanie włosów czy zrobią cokolwiek dobrego dla Twoich włosów, to nie jesteś osamotniona w swoich obawach. 

Kilka miesięcy temu trafiłem w internecie na metamorfozy mężczyzn i kobiet, które odmieniły swoje włosy. Zasubskrybowałem grupę i co jakiś czas widywałem kolejne zdjęcia cudownych przemian. Oczywiście zaciekawiło mnie to bardzo, ale niezbyt w to wierzyłem. Moja żona nie wierzyła w te metamorfozy jeszcze bardziej! 

Widywałem zdjęcia zarówno kobiet jak i mężczyzn, a ponieważ zarówno moja żona, jak i ja mamy problem z łysieniem, interesowało mnie to zarówno dla siebie, jak i z myślą o mojej żonie.  

Co mnie przekonało, by spróbować? 

Firma Monat oznajmia, że nie używa szkodliwych substancji w swoich produktach. Moja żona natomiast zwróciła uwagę na to, że ludzie dawniej, choćby w latach ‘80 mieli dużo gęściejsze włosy. Doszliśmy do wniosku, że postępujące przerzedzenie włosów u ogółu ludzi jest wynikiem zatrucia chemią z pożywienia, powietrza, wody i oczywiście także kosmetyków. A jeśli taka jest przyczyna, to produkty pozbawione szkodliwej chemii, przynajmniej nie powinny szkodzić włosom.  

Po rozmowie z żoną, powiedziałem jej, że zamówię jej cały starter. Ona – co może Was zdziwić – nie wierzyła w to, że te produkty mogą zadziałać i odradzała mi zakup. Sama gwarancja zwrotu do 30 dni nie przekonywała mnie, bo nie wiedziałem, czy firma nie sprawia problemów ze zwrotem.  

Jak długo znam żonę, tak długo szukałem dla niej czegoś skutecznego na odrost włosów. Spotykałem się albo z kompletnym rozczarowaniem, albo z bardzo ograniczonym pozytywnym działaniem na włosy. Chciałem wierzyć, że tym razem będzie inaczej. 

W międzyczasie okazało się, że mojej żonie, córce i mamie zaczęły wypadać intensywnie włosy, a żona mimo to, odradzała mi zakup startera z produktami, tłumacząc to dużym wydatkiem. Zamówiłem i tak, bo w końcu kto ma zadbać o własną żonę jak nie ja? 😊  

Jakie efekty u mojej żony? 

Pierwsze z czym się spotkała żona, gdy zaczęła używać szamponu i odżywki, to z tym, że bardzo trudno zapanować nad włosami bez silikonów zawartych w odżywkach, których do tej pory używała. Włosy zaczęły się plątać, trudno było jej je rozczesać. Tak naprawdę trudno było uzyskać informacje, jakie produkty dobrać do jej włosów. Przed upływem miesiąca kazałem jej spakować cały starter z wszystkimi używanymi produktami, z wyjątkiem próbek i odesłać do firmy.  

Zamówiliśmy tym razem starter o nazwie Volume, ale u innego Market Partnera – u dziewczyny, która okazała się bardziej pomocna w doborze produktów. Dodatkowo zamówiłem żonie dwie maski z myślą o włosach zniszczonych, potrzebujących regeneracji. Włosy z dnia na dzień stawały się coraz zdrowsze, a wypadanie włosów zmniejszyło się o jakieś 2/3.  

Kiedy nastąpił prawdziwy przełom? 

Jednak największy przełom w odroście włosów zaczął się po zainstalowaniu filtrów prysznicowych. Okazało się, że za ostatnie wypadanie włosów u całej trójki odpowiedzialna była woda. Dopiero od czasu, gdy żona kupiła filtry, produkty firmy Monat pokazały co potrafią! 

Jakie efekty u mnie po szamponie Black? 

Ja swój szampon do Norwegii dostałem znacznie później niż żona swoje produkty. Dodam, że tutaj, gdzie mieszkam, woda jest znakomita, co jak już wiem, ma olbrzymi wpływ na to, jakie i w jakim czasie można mieć efekty z używania produktów tej firmy. Ja pierwsze efekty zauważyłem już po tygodniu. Włosy na czubku głowy tak się podniosły, że zaczęły zakrywać łysinę. Dodam, że wcześniej używałem cały czas szampon Neogenic na porost włosów, a jeszcze wcześniej przez 3 miesiące wcierałem w skórę głowy Minoxidil 5%. To nawet po 3 miesiącach nie zobaczyłem takiego efektu, jak po tygodniu stosowania szamponu Black

Co jeszcze mogę dodać odnośnie cen produktów? 

Przez 7 lat znajomości z moją żoną, kupowałem jej różne kosmetyki, różnych firm. Ostatnio hiszpańskiej firmy Sesderma. Zestaw krem z serum tej firmy średnio kosztuje 200 zł. Jednak po przetestowaniu przez żonę wielu różnych serii tej firmy, nigdy nie zauważyłem entuzjazmu u niej. Niektórych produktów w ogóle nie używała np. serii z retinolem, ponieważ, jak ona mówi: “jeszcze bardziej pogłębiała zmarszczki”. Dla mnie to zawsze oznacza porażkę, gdy wydaję na coś pieniądze z czego ona nie jest zadowolona lub też jeszcze gorzej – nie używa, bo jest tak złe. 

W przypadku kosmetyków do pielęgnacji twarzy Monat, które oczywiście jej zamówiłem korzystając z promocji, jeszcze nie zdarzyło się, by nie była zachwycona tymi produktami. I nie chodzi mi o promowanie czegoś, ale chcę się przede wszystkim pochwalić tym, że w końcu po tylu latach udaje mi się kupić coś z czego jest zadowolona.  

Czy te produkty są drogie? 

Myślę, że zależy, jak na to spojrzeć. Ja wcześniej za szampony, kremy i sera dla żony płaciłem często około 100 zł za produkt. Tutaj, jako Market Partner korzystając z promocji średnio płacę nawet 74 zł za produkt, więc jak dla mnie to nie są ceny wyższe niż to co płaciłem, a ponieważ żona i ja jesteśmy zadowoleni z tego, co ta firma produkuje, to cena wydaje się jeszcze niższa. 

Oczywiście najwięcej kosztuje zakup startera, bo najtańszy kosztuje 965 zł, a zakup odżywki i szamponu jako klient Vip to pierwszy wydatek ponad 400 zł (w cenie jest koszt rejestracji 90 zł). Jednak biorąc pod uwagę, że te produkty są dużo bardziej wydajniejsze niż te, które używaliśmy do tej pory, w okresie długoterminowym wychodzi to dużo taniej. Dodatkowo jako klient Vip, także możesz korzystać z promocji, które średnio są raz w tygodniu, a co znacznie obniża średnią cenę za produkt. 

Przekonuje mnie także to, że można do miesiąca zwrócić używany produkt i otrzymać pełny zwrot. A ponieważ zwracaliśmy cały starter z używanymi produktami i bez problemu otrzymaliśmy zwrot, to mogę powiedzieć, że nie są to wyłącznie obietnice.  

Podsumowanie 

Wiem, że masz wątpliwości, ale jednocześnie chcesz wierzyć, że te produkty Ci pomogą. Dla kobiety to duży problem, gdy traci włosy, a i wielu mężczyzn traci na poczuciu własnej wartości, gdy ich włosy zaczynają intensywnie wypadać. Ja zaryzykowałem i cieszę się, że mojej żonie te produkty pomogły. Jak postąpisz to już tylko Twoja sprawa, ja nie namawiam. Ważne jest, że jeśli jakiś produkt nie spodoba Ci się, zwróć go bez wahania i wymień na coś z czego będziesz w pełni zadowolona czy zadowolony. Nie ważne czy kupujesz dla siebie czy z myślą o swojej partnerce czy partnerze. Po prostu zwróć i zamów coś lepszego. No i pamiętaj: zadbaj o dobrą wodę dla swoich włosów, bo okazało się, że to ma olbrzymie znaczenie.  

Kategorie: monat opinia