dlaczego włosy się przetłuszczają

Czy pamiętasz te czasy, gdy byłaś dzieckiem a włosy myłaś nawet raz w tygodniu? Następnie dorosłaś i zauważyłaś, że Twoje włosy wymagają częstszego mycia, najczęściej codziennie. Wraz z wiekiem, Twoje włosy zaczęły się przetłuszczać, wyglądać nieświeżo, oklapnięte. 

Zanim wyjaśnię Ci, dlaczego włosy się przetłuszczają, proszę Cię o polubieniem mojej strony na facebooku, gdzie znajdziesz znacznie więcej przydatnych informacji dotyczących zdrowej pięlegnacji włosów. 

Co się zmieniło? 

Zmianie uległ szampon, którym myłyśmy włosy. Przeszliśmy z łagodnych szamponów dla dzieci do agresywnych szamponów opartych na SLS, które wysuszają skórę głowy. W efekcie nasza skóra nadmiernie zaczyna produkować sebum. Im częściej myjemy włosy, tym więcej skóra głowy produkuje sebum, a problem przetłuszczających włosów się pogłębia. 

Jaki szampon wybrać do przetłuszczających się włosów? 

Kiedy zdałam sobie sprawę, że za większość moich problemów z włosami odpowiedzialny jest szampon (wypadanie, przetłuszczanie) swoją uwagę zwróciłam w stronę szamponów dla dzieci. Znalazłam w internecie łagodny szampon dla dzieci w cenie około 50 zł za 180 ml. Pomyślałam: «Drogo, ale przecież moje włosy są warte tego». Kupiłam. I jakie efekty? Moje włosy przestały się tak przetłuszczać, jednak szampon okazał się tak mało wydajny, że starczył na kilka tygodni. Szukałam dalej, lepszego szamponu, łagodnego i na tyle wydajnego, by starczył na znacznie dłużej. 

Po kilku miesiącach trafiłam na produkty firmy Monat. Metamorfozy, które zobaczyłam przed i po, zachwyciły mnie, ale oczywiście budziły też moją nieufność.  

Szampon do włosów przetłuszczających się 

Czy też tak masz, że już pod wieczór Twoje włosy wyglądają na tłuste, a gdyby zdarzyło Ci się nie umyć włosów chodź jeden dzień, masz wrażenie, że wyglądasz jak bezdomna? Źle się czujesz z tym, chodź nie wiesz, jak poradzić sobie z problemem przetłuszczających się włosów? 

Dlaczego włosy się przetłuszczają i jak temu zaradzić? 

Po wielu latach nieskutecznych terapii i testowania szamponów najróżniejszych, które pozwoliłyby mi pozbyć się problemu przetłuszczających się włosów, doszłam do wniosku, że jako dzieci, problem przetłuszczających się włosów właściwie nie istniał. Myłyśmy włosy najczęściej raz w tygodniu i to na ogół wystarczało, a i tak, najczęściej włosy nie były nawet po tygodniu przetłuszczone. Więc co się zmieniło, że jako dorosła kobieta, włosy musimy na ogół myć codziennie? 

Winny jest skład szamponów 

Szampony dziecięce są łagodniejsze dla skóry, nie zawierają wielu szkodliwych składników, które zawierają szampony dla dorosłych np.. SLS, parabeny, alkohole, silikony itd. Mycie skóry głowy dziecka łagodnym szamponem, nie usuwa bariery lipidowej skóry, która chroni skórę głowy przed przesuszeniem. Gdy płaszcz lipidowy skóry zostanie zmyty agresywnymi szamponami, skóra będzie próbowała nadprodukować ubytek bariery ochronnej. Im częściej zmywasz całą barierę lipidową skóry głowy, tym skóra produkuje coraz więcej sebum, by uzupełnić barierę ochronną. Jednocześnie włosy mogą zacząć być przesuszone, choć u nasady będą wyglądać na tłuste.  

Zmieniłam szampon na dziecięcy 

Nauczona doświadczeniem z dzieciństwa, zmieniłam szampon na dziecięcy. Włosy przestały się przetłuszczać, mogłam włosy myć co drugi, a nawet co trzeci dzień. Jednak szampon dziecięcy miał dwie podstawowe wady: włosy wciąż wypadały mi na potęgę i coraz bardziej się przerzedzały, a po drugie szampon był niesamowicie mało wydajny. Musiałabym co kilka tygodni kupować nową butelkę o wartości blisko 50 zł plus przesyłka, by móc cieszyć się z włosów, które się nie przetłuszczają. 

Znalazłam produkty firmy Monat 

Po wielu latach poszukiwań w końcu trafiłam na szampony, które spełniają moje oczekiwania, chodź zobaczymy jak będzie dalej. Szampon pozwala odzyskać utracone włosy, znacznie zredukować przetłuszczanie. Pozwalają odzyskać naturalny blask i zdrowo wyglądające włosy.  

Jaki szampon jest odpowiedni na przetłuszczające się włosy? 

Właściwie to wszystkie szampony firmy Monat są pozbawione toksycznych substancji, w tym SLS, które najczęściej usuwają barierę lipidową i prowadzą do przetłuszczania się włosów. W szczególności polecam szampon Renew wraz z olejkiem Rejuveniq, który potrafi doskonale normalizować pracę gruczołów łojowych.  

Do włosów mocno przetłuszczających się polecam szampon Black, który zawiera olejki z mięty, które hamują wydzielanie sebum. Do włosów przetłuszczających się i mocno wypadających polecam szampon Intense Repair, który dodatkowo zawiera olejek z rozmarynu, który reguluje wydzielanie sebum.  Dodatkowo, by odświeżyć włosy możesz stosować pomiędzy myciami suchy szampon Champ.

Po więcej informacji napisz do mnie tutaj lub skorzystaj z rozmowy na czacie. Jeśli nie jestem dostępna w danej chwili, zostaw wiadomość, a odpiszę do Ciebie najszybciej, jak to będzie możliwe. 


Anna Mart

Od okresu dorastania zaczęłam mieć problemy z wypadającymi włosami. Używałam wszystkiego co się dało, by moje włosy odrosły i były w takim stanie i o takiej gęstości, jak gdy byłam nastolatką. Większość rzeczy zawiodła, a te które zadziałały, działały albo krótko, albo dawały efekty uboczne. Jednocześnie pamiętałam, że jeszcze w latach ‘80 ludzie mieli bardzo gęste, bujne włosy. Można to z powodzeniem dostrzec na wielu teledyskach z tamtych lat. Dzisiaj jednak ludzie mają bardzo cienkie, przerzedzone włosy, a problem wypadających włosów u kobiet i mężczyzn również stał się prawdziwą plagą. Odkryłam, że odpowiedzialność za to ponoszą w głównej mierze toksyny, które kumulują się w naszych mieszkach włosowych.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *