jak zagęścić włosy

Jeśli chcesz znacznie zagęścić włosy, musisz w pierwszej kolejności pozbyć się zarówno toksycznych kosmetyków, jak i toksyn z organizmu. Toksyny, które wprowadzasz do organizmu, w pierwszej kolejności uderzają we włosy, ich kondycję. Zwróć uwagę, że w trakcie chemioterapii chorzy w pierwszej kolejności tracą włosy. Wszelkie toksyny, ich ślad odkryć we włosach.  Gdy toksyny gromadzą się w mieszkach włosowych, uniemożliwiają podział komórkowy, a tym samym powstawanie nowych włosów jest utrudnione. Włosy stają się coraz cieńsze lub poprostu wypadają.

Kolejna rzecz, jaka jest warta uwagi, to gęstość włosów u ludzi jeszcze w latach ’80 i gęstość jaką mają ludzie obecnie. Co się zmieniło na przestrzeni tych 30 lat? Przede wszystkim Ilość toksyn wchłanianych z powietrzem, jedzeniem i przez skórę, w tym skórę głowy. Wcześniej ludzie odżywiali się zdrowo. Dzisiaj wchłaniamy chemiczne substytuty witamin, a same owoce i warzywa zawierają o kilkadziesiąt procent mniej witamin niż kilkadziesiąt lat temu, za to zawierają znacznie więcej toksyn pochodzących z chemicznych oprysków i nawozów. 

Toksyczne dla włosów silikony oblepiają włosy i skórę uniemożliwiając wnikanie substancji odżywczych do skóry, mieszków włosowych i samych włosów. 

Czas zacząć od detoksykacji organizmu 

Jest wiele sposobów na ogólną detoksykację organizmu, jak np. sauna, różnego rodzaju zioła i mieszanki wpływające na detoksykację organizmu w tym z metali ciężkich. Oczywiście warto także zmienić sposób odżywania na produkty ekologiczne.  Zamontuj także filtry na wodę na kranie w łazience i w kuchni, zanieczyszczona woda może także wpływać na wypadanie włosów.

Następny krok to wybór kosmetyków pozbawionych toksycznych składników. 

Na początek polecam Ci trzy produkty, które są pozbawione toksycznych składników, a które powinny znacznie zagęścić Twoje włosy: 

  • Kuracja Intense Repair – więcej o tym produkcie (w tym opinie) tutaj
  • Odżywka na skórę głowy i włosy Intense Repair Conditioner – więcej tutaj
  • Szampon Intense Repair – więcej tutaj

Zobacz inne metamorfozy tutaj

Po więcej porad napisz do mnie tutaj, lub skorzystaj z rozmowy na czacie. Jeśli nie jestem dostępna w danej chwili, zostaw wiadomość, a odpiszę do Ciebie najszybciej, jak to będzie możliwe. Polub także nasz fanpage, by być na bieżąco z najważniejszymi informacjami. 


Anna Mart

Od okresu dorastania zaczęłam mieć problemy z wypadającymi włosami. Używałam wszystkiego co się dało, by moje włosy odrosły i były w takim stanie i o takiej gęstości, jak gdy byłam nastolatką. Większość rzeczy zawiodła, a te które zadziałały, działały albo krótko, albo dawały efekty uboczne. Jednocześnie pamiętałam, że jeszcze w latach ‘80 ludzie mieli bardzo gęste, bujne włosy. Można to z powodzeniem dostrzec na wielu teledyskach z tamtych lat. Dzisiaj jednak ludzie mają bardzo cienkie, przerzedzone włosy, a problem wypadających włosów u kobiet i mężczyzn również stał się prawdziwą plagą. Odkryłam, że odpowiedzialność za to ponoszą w głównej mierze toksyny, które kumulują się w naszych mieszkach włosowych.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *