jaka odżywka do włosów puszących się

Włosy puszące się potrzebują bardzo dobrego nawilżenia i odżywienia. Suchość włosów najczęściej przejawia się tym, że włosy chłoną każdą wilgoć z otoczenia, dając wrażenie jakby pęczniały. Dodatkowo cieńsze włoski zaczynają odstawać od reszty włosów.  

Zrezygnuj z szamponów i odżywek z silikonami 

Włosy i skóra głowy oblepione silikonami nie pozwalają ani substancjom odżywczym, ani olejkom przedostać się w głąb włosa i je odżywić. W efekcie przypominają spróchniałe drewno pomalowane na zielono. Nie! Tego puszące włosy na pewno nie potrzebują.  

Twoje włosy potrzebują przede wszystkim odżywienia 

Odżywić włosy możesz przede wszystkim za pomocą naturalnych olejków. Im suchsze włosy i bardziej puszące się, tym odżywka powinna więcej tych olejków zawierać. W niektórych przypadkach należy też olejować włosy np. co drugi dzień, przed myciem pozostawiając włosy pod przykryciem na kilka godzin (np. czepkiem i czapką), by olejki pod wpływem ciepła mogły głęboko wniknąć do korzeni włosów.  

Jaką odżywkę wybrać do włosów puszących się? 

Ja polecam Ci odżywki firmy Monat na które trafiłam po wielu latach testów i prób różnych odżywek i kuracji na włosy. Firma na rynku jest nowa, działa od roku, więc też nie mogłam na nią trafić odpowiednio wcześniej. Nakłada się ją zarówno na skórę głowy jak i na włosy, ponieważ w składzie ma zarówno olejki naturalne odżywiające włos, ale także składniki odżywiające mieszki włosowe. Odżywka ta zawiera Capixyl, wyciąg z czerwonej koniczyny i wyciąg z kiełków grochu. Więcej o zaletach tej odżywki, opinie i skład możesz znaleźć tutaj

odżywka do włosów puszących się

Gdy masz włosy zbyt suche  

Wypróbuj odżywkę tylko na włosy Super Nourish. Jest to odżywka, która przede wszystkim ma odżywić włosy. Zawiera aż 15 starannie wyselekcjonowane olejki roślinne, które odżywiają włosy. Odżywka Super Nourish zawiera także szereg aminokwasów, które uzupełniają porowatą strukturę włosa i doskonale go dociążają, uszczelniają, zapobiegając jego puszeniu się. Odżywka w składzie zawiera olejek z pestek winogron, który doskonale zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci utrzymując na włosach cienki film, który dodatkowo nadaje włosom połysku. Odżywki tej nie polecam na skórę głowy, ale nie musisz się obawiać, że będzie miała na nią niekorzystny wpływ. Odżywka ta ma w swym składzie wyciąg z kwiatów czerwonej koniczny, który bardzo korzystnie wpływa na stan skóry głowy i mieszki włosowe. Więcej o tej odżywce, jej skład i opinie przeczytasz tutaj

Zobacz więcej metamorfoz tutaj, a jeśli masz pytania napisz do mnie na czacie lub wyślij emaila.


Anna Mart

Od okresu dorastania zaczęłam mieć problemy z wypadającymi włosami. Używałam wszystkiego co się dało, by moje włosy odrosły i były w takim stanie i o takiej gęstości, jak gdy byłam nastolatką. Większość rzeczy zawiodła, a te które zadziałały, działały albo krótko, albo dawały efekty uboczne. Jednocześnie pamiętałam, że jeszcze w latach ‘80 ludzie mieli bardzo gęste, bujne włosy. Można to z powodzeniem dostrzec na wielu teledyskach z tamtych lat. Dzisiaj jednak ludzie mają bardzo cienkie, przerzedzone włosy, a problem wypadających włosów u kobiet i mężczyzn również stał się prawdziwą plagą. Odkryłam, że odpowiedzialność za to ponoszą w głównej mierze toksyny, które kumulują się w naszych mieszkach włosowych.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *