jaka kuracja na zagęszczenie włosów

By zagęścić włosy musi być spełniony jeden warunek. Twoja skóra głowy nie może być oblepiona pochodnymi silikonów, ani wytwarzać w nadmiarze sebum. W takim wypadku większość kuracji, odżywek czy szamponów, które zawiera skuteczne składniki odżywcze, nie zadziała, ponieważ aktywne składniki nie dotrą do mieszków włosowych, nie odżywią ich.  

Jaki szampon przed skuteczną kuracją? 

Wybierz szampon bez silikonów i innych szkodliwych substancji, które mogą powodować nadmierne wydzielanie sebum, albo zgrubienie skóry głowy, która w taki sposób broni się przed agresywnymi składnikami szamponów. Ja polecam Ci szampon Renew lub Intense Repair – najsilniejszy szampon na pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu. Pamiętaj, że zanim jednak szampon skutecznie zacznie pobudzać Twoje włosy, musi dojść do oczyszczenia i zmiękczenia Twojej skóry głowy. Więcej o tym szamponie możesz przeczytać tutaj

Wybierz odpowiednią odżywkę przywracającą gęstość włosom 

Większość odżywek do włosów zawiera silikony, które oblepiają skórę głowy. Unikaj ich, jeśli chcesz odbudować włosy. Ja polecam Ci odżywkę Intense Repair, której sama używam. Ta odżywka ma szereg drogocennych składników, które przywracają gęstość włosom i oczywiście nie zawiera ona silikonów, ani innych toksycznych substancji negatywnie wpływających na skórę głowy i mieszki włosowe. Więcej o tej odżywce możesz przeczytać tutaj

Kuracja na zagęszczenie włosów 

Po dwóch lub trzech tygodniach oczyszczania skóry głowy z silikonów i zgrubiałych warstw skóry, możesz rozpocząć kurację Intense Repair. Pamiętaj, że pogrubiona warstwa skóry na głowie, która nawarstwia się jako ochrona przed szkodliwymi substancjami kosmetyków może już sama w sobie powodować wypadnie włosów, ponieważ nowe włosy mają problem z przebiciem się przez warstwy skóry.  

Gdy skóra głowy poczuje łagodne substancje, oczyści się z silikonów, zdecydowanie więcej substancji odżywczych z szamponuodżywki i kuracji będzie mogło przeniknąć do mieszków włosowych. 

Zobacz więcej metamorfoz tutaj, napisz do mnie na czacie jeśli masz pytania lub wyślij do mnie wiadomość tutaj. Polub także nasz fanpage, by być na bieżąco. 


Anna Mart

Od okresu dorastania zaczęłam mieć problemy z wypadającymi włosami. Używałam wszystkiego co się dało, by moje włosy odrosły i były w takim stanie i o takiej gęstości, jak gdy byłam nastolatką. Większość rzeczy zawiodła, a te które zadziałały, działały albo krótko, albo dawały efekty uboczne. Jednocześnie pamiętałam, że jeszcze w latach ‘80 ludzie mieli bardzo gęste, bujne włosy. Można to z powodzeniem dostrzec na wielu teledyskach z tamtych lat. Dzisiaj jednak ludzie mają bardzo cienkie, przerzedzone włosy, a problem wypadających włosów u kobiet i mężczyzn również stał się prawdziwą plagą. Odkryłam, że odpowiedzialność za to ponoszą w głównej mierze toksyny, które kumulują się w naszych mieszkach włosowych.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *