Jeśli szukasz odpowiedniego szamponu dla siebie po chemioterapii, to jesteś w odpowiednim miejscu. Jeśli przeszłaś chemioterapię lub jesteś w jej trakcie, Twój organizm jest mocno zatruty. W przypadku zatrucia w pierwszej kolejności ucierpią Twoje włosy, ponieważ te są bardzo wrażliwe na wszelkie szkodliwe substancje w naszym organizmie.  To właśnie mieszki włosowe najszybciej kumulują toksyny w organizmie uniemożliwiajac podział komórek włosa.

Kontroluj jakość wody, którą spożywasz 

Badania wykazały, że zanieczyszczona woda ma bardzo duży wpływ na powstawanie nowotworów. Jeszcze niedawno odkryliśmy razem z mężem, że moje problemy z wypadaniem włosów i ogólny zły stan zdrowia, w tym namnażanie się czerwonych krwinek miało związek z zanieczyszczeniem wody tlenkami żelaza. Czystość wody ma olbrzymi wpływ na nasze zdrowie i detoksykację organizmu i nie należy jej bagatelizować.  

Wybierz szampon bez toksycznych związków 

Już jakiś czas temu zdałam sobie sprawę, że wypadanie włosów ma najczęściej związek z zanieczyszczeniem organizmu toksynami. Przez dłuższy czas poszukiwałam produktów do pielęgnacji włosów bez toksycznych związków, aż w końcu znalazłam produkty firmy Monat. 

W przypadku odbudowy włosów polecam Ci serię Intense Repair: kurację, szampon i odżywkę z tej samej serii. Seria Intense Repair zawiera w swoim składzie Capixyl Procataline – dwa opatentowane składniki pochodzenia naturalnego, które mają zdolność odbudowywania utraconych włosów i zapobiegania ich wypadaniu. Czy wiesz o tym, że w USA Hair Loss Association rekomenduje produkty firmy Monat min. po chemioterapii? 

Zobacz więcej metamorfoz tutaj, napisz do mnie na czacie jeśli masz pytania dotyczące problemów z włosami lub wyślij do mnie wiadomość tutaj. Polub także nasz fanpage, by być na bieżąco. 


Anna Mart

Od okresu dorastania zaczęłam mieć problemy z wypadającymi włosami. Używałam wszystkiego co się dało, by moje włosy odrosły i były w takim stanie i o takiej gęstości, jak gdy byłam nastolatką. Większość rzeczy zawiodła, a te które zadziałały, działały albo krótko, albo dawały efekty uboczne. Jednocześnie pamiętałam, że jeszcze w latach ‘80 ludzie mieli bardzo gęste, bujne włosy. Można to z powodzeniem dostrzec na wielu teledyskach z tamtych lat. Dzisiaj jednak ludzie mają bardzo cienkie, przerzedzone włosy, a problem wypadających włosów u kobiet i mężczyzn również stał się prawdziwą plagą. Odkryłam, że odpowiedzialność za to ponoszą w głównej mierze toksyny, które kumulują się w naszych mieszkach włosowych.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *