wypadnie włosów po ciąży

Niemal każda mama, mniej więcej trzy miesiące po urodzeniu dziecka doświadcza mniejszego lub większego problemu wypadania włosów. Wypadanie włosów związane jest ze spadkiem progesteronu – hormonu odpowiedzialnego za przebieg ciąży. Wypadanie włosów u kobiet karmiących może dodatkowo nasilać się w okresie zimowym.  

By zminimalizować wypadanie włosów po ciąży, warto już w trakcie ciąży wprowadzić do swojego jadłospisu produkty bogate w witaminy z grupy b, ale także w wapń, żelazo, cynk czy siarkę. Można także posiłkować się suplementacją, choć nie każdy suplement jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.  

Mogę polecić Ci suplementy dr. Ratha, które składają się z naturalnych wyciągów z owoców i warzyw, i choć są drogie, to warte są swojej ceny. Gdy je suplementowałam, nie tylko poprawie uległa moja skóra i włosy, ale także czułam się lepiej, pełna wigoru, energii. 

Jakie kuracje, odżywki i szampony po ciąży?  

Wybierz jak najbardziej naturalne, pozbawione szkodliwych substancji produkty bogate w naturalne olejki. Zobacz metamorfozy tutaj

Produkty, które polecam Ci (a wypróbowałam dziesiątki rzeczy, by moje włosy nie wypadały) do wypróbowania na początek to

  • Kuracja Intense Repair – więcej (w tym opinie) tutaj
  • Odżywka na skórę głowy i włosy Intense Repair Conditioner – więcej tutaj
  • Szampon Intense Repair – więcej tutaj

Anna Mart

Od okresu dorastania zaczęłam mieć problemy z wypadającymi włosami. Używałam wszystkiego co się dało, by moje włosy odrosły i były w takim stanie i o takiej gęstości, jak gdy byłam nastolatką. Większość rzeczy zawiodła, a te które zadziałały, działały albo krótko, albo dawały efekty uboczne. Jednocześnie pamiętałam, że jeszcze w latach ‘80 ludzie mieli bardzo gęste, bujne włosy. Można to z powodzeniem dostrzec na wielu teledyskach z tamtych lat. Dzisiaj jednak ludzie mają bardzo cienkie, przerzedzone włosy, a problem wypadających włosów u kobiet i mężczyzn również stał się prawdziwą plagą. Odkryłam, że odpowiedzialność za to ponoszą w głównej mierze toksyny, które kumulują się w naszych mieszkach włosowych.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *