Menopauza to szczególny okres, gdy organizm kobiety przestaje produkować kobiece hormony estrogeny, przez co zaczynają dominować hormony męskie. Na ogół ma to niekorzystny wpływ na stan skóry i włosy. Włosy są bardzo wrażliwe na nadmiar androgenów, dlatego zachodzi potrzeba uzupełnienia estrogenów w organizmie kobiety.  

Jak uzupełnić estrogeny w organizmie? 

Estrogeny w swoim organizmie możesz uzupełnić dzięki fitoestrogenom. Są to roślinne związki biologicznie czynne, które swoim działaniem przypominają działanie estrogenów. Rośliną bogatą w fitoestrogeny jest koniczyna czerwona, kwiaty i ziele tej popularnej rośliny łąkowej. Możesz spożywać herbatki z naparu ziela koniczyny czerwonej, by uzupełnić niedobory estrogenów w swoim organizmie.  Z mojego doświadczenia, herbatki z tego naparu mają rzeczywisty wpływ na stan skóry i włosy, polecam.

Jaki szampon z estrogenami? 

By powstrzymać wypadanie włosów, zatrzymać je, a nawet odbudować mieszki włosowe polecam Ci kurację, szampon i odżywkę Intense Repair, które to produkty zawierają wyciąg z czerwonej koniczyny oraz opatentowany związek o nazwie Capixyl, który jest połączeniem Tetrapeptide-3 i właśnie wyciągu z kwiatów czerwonej koniczyny. 

Zobacz więcej metamorfoz tutaj, napisz do mnie na czacie jeśli masz pytania dotyczące problemów z włosami lub wyślij do mnie wiadomość tutaj. Polub także nasz fanpage, by być na bieżąco. 


Anna Mart

Od okresu dorastania zaczęłam mieć problemy z wypadającymi włosami. Używałam wszystkiego co się dało, by moje włosy odrosły i były w takim stanie i o takiej gęstości, jak gdy byłam nastolatką. Większość rzeczy zawiodła, a te które zadziałały, działały albo krótko, albo dawały efekty uboczne. Jednocześnie pamiętałam, że jeszcze w latach ‘80 ludzie mieli bardzo gęste, bujne włosy. Można to z powodzeniem dostrzec na wielu teledyskach z tamtych lat. Dzisiaj jednak ludzie mają bardzo cienkie, przerzedzone włosy, a problem wypadających włosów u kobiet i mężczyzn również stał się prawdziwą plagą. Odkryłam, że odpowiedzialność za to ponoszą w głównej mierze toksyny, które kumulują się w naszych mieszkach włosowych.

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *